iTER.LV Video

You need Flash player 6+ and JavaScript enabled to view this video.

Formula 1 2009 sezona ir beigusies, gaidām Formula 1 2010 sezonu.

Formula 1: Abu-Dhabi Grand Prix galereja

Formulas 1 čempionāta pēdējā, 17.posmā - AAE "Grand Prix" izcīņā - svētdien izcīnīja pirmo vietu - "Red Bull" komandas pilots Sebastjans Fetels. Bet otro vietu sīvā cīņā, apsteidzot pasaules čempionu F1 – Dzensonu Batonu, ieņēma Feteka komandas partneris - austrālietis Marks Vēbers.
Uzvarot šajā etapā , kas arī bija pirma Formula 1 sacīkste AAE (Emirātos, Abu-Dhabi), Fetels kļuva par pasaules vicečempionu, jo vīna galvenais konkurents Rubenss Baričello palika tikai ceturtajā vietā.
Piekto vietu izcīnīja vācietis Niks Haidfelds no "BMW Sauber", sestais bija "Toyota" pilots - japānis Kamui Kobajaši, kam šis sacensības kļuva tikai otrie karjerā. Kamui Kobajaši komandas biedrs itālietis Jarno Trulli finišēja septītais.  Un pēdējo vietu, kura dod ieskaites punktus ieņēma – francūzis Sebastjēns Buemī, kurš pārstāv "Toro Rosso" komandu.

Neviens no McLaren vai Ferraru pilotiem neguva punktus. Tādejādi McLaren saglabāja trešo vietu apsteidzot par vienu ieskaites punktu Ferrari komandu.
Finišu nav sasnieguši tikai divi piloti un tie ir – Haime Alguersuari un Lūiss Hamiltons. Kvalifikācijas sacensību uzvarētājs - Lūiss Hamiltons, tehnisku problēmu dēļ bija spiests izstāties
Kā ir gaidāms, 2010 gada Formula 1 pasaules čempionāts startēs 14 marta Bahreinas trasē.